BİLSEM Anneleri Kent Meydanı AVM’de Karikatürleri Konuşturuyor

BİLSEM Anneleri Kent Meydanı AVM’de Karikatürleri Konuşturuyor

BİLSEM Anneleri Kent Meydanı AVM’de Karikatürleri Konuşturuyor

Halil İnalcık Bilim Sanat Merkez’inde eğitim görmekte olan öğrenci velilerinin hazırlamış oldukları karikatürler 4 Haziran’daki açılış ile Kent Meydanı AVM’ de izleyiciler ile buluştu.

Görsel Sanatlar öğretmeni Akif Seven’ in rehberliğinde hazırlanan karikatürlerde veliler, günlük yaşamda gözlemledikleri olayları mizahi bir dille karikatüre döküp izleyicileri hem güldürüp hem de düşündürdüler.

Sergiye katılan anneler Esra Şen, Dilber Elmas, Serpil Cengiz Gülçin Keleş Elanur Subaşı, Derya Yontar ve Arzu Çivilibal dört aylık yoğunbir çalışmanın ardın dan eserlerini sergilemekten ve izleyicilerden olumlu tepkiler almaktan memnuniyet duydular.

Halil İnalcık Bilim Sanat Merkezi Müdürü Abdulvahit Aslan, merkez olarak veliler ile iletişimi arttırmaya yönelik yürütülen bu çalışmanın çok değerli olduğunu belirterek, velilerin gizli kalmış yeteneklerini ortaya koyan bu serginin bir ilk olması nedeniyle ayrı bir değere sahip olduğunu söyledi. BİLSEM Anneleri “ Çocuk da Yaparız Karikatür de” sloganı ile herkese teşekkür etti. 10 Haziran’a kadar sergi -1 Çarşı Katı’nda gezilebilecek.