Çocuklar Atatürk’ü  Kent Meydanı AVM’de Andı

Çocuklar Atatürk’ü  Kent Meydanı AVM’de Andı

Kent Meydanı AVM  haftasonunda çocuklara ev sahipliği yaptı. 9 Kasım Cuma günü Doğa Koleji öğrencileri özel bir bez üzerine elleriyle siyah boya sürerek dev Atatürk sileüetini tamamladılar.  Atatürk’ü anan çocuklar bu bez silüeti  AVM içerisine asarak ziyaretçilerin de dikkatini çektiler.

Masterpiece Sanat Atölyesi ise 10 Kasım Cumartesi günü  çocuklarla siyah beyaz Atatürk resmi yaptı. Atölyeye katılan çocuklar ve ebeveynleri bu atölye ile Ulu Önder’i bir kez daha anma fırsatı yakaladılar. Masterpeace’in sanatla dolu seansı sonrasında katılımcılar yaptıkları Atatürk resmini evlerine götürdüler.

Aynı gün saat 17.00’de Bursa Genç Kuşak Müzik Topluluğu ve Şehit Jandarma İlyas Genel İlkokulu 2/İ şubesi, koro eğitmeni Rüya Sani Gündiler yönetiminde Atatürk’ün sevdiği şarkıları Kent Meydanı AVM’de seslendirdi. Ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören konser yaklaşık bir saat sürdü.

Kent Meydanı AVM; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 80. yılında sanatla andı.